Як перестати ревнувати дівчину до всіх підряд: поради психологів

Як перестати ревнувати дівчину до всіх підряд: поради психологів

Почуття ревнощів знайоме кожному з нас. Воно здатне зруйнувати відносини між коханими в мить. Щоб цього не сталося, навчитеся керувати своїми емоціями і боротися з підозрілістю. У чому причина недовіри і як перестати ревнувати дівчину, обговоримо в нашій статті.

Хлопець читає телефон дівчини

причини ревнощів

Перш ніж розбиратися в причинах підвищеної підозрілості, перерахуємо часті приводи для ревнощів. Їх можна розділити на 2 групи:

 1. Виправдані: явний флірт дівчата з хлопцями, любовне листування вконтакте, по смс, зрада і інші серйозні проступки.
 2. Необгрунтовані: приводи, які чоловік вигадує сам, народжує в голові за допомогою фантазій.

Реальні, обґрунтовані причини для сварки і ревнощів розбирати докладно не має сенсу. Якщо дівчина змінила, явно заграє з іншими чоловіками, краще . Напевно, у неї немає теплих, серйозних почуттів до партнера.

Невиправдані, вигадані приводи заслуговують більш пильної уваги, оскільки вони руйнують стосунки.

Причина фантазій криється в наступному:

 • Чоловік невпевнений у собі.
  Він думає, що інші хлопці краще його у всьому, не усвідомлює, що дівчина полюбила його по-справжньому.
 • У хлопця був негативний досвід в минулому.
  Зрада, зрада колишньої привчили хлопчика не довіряти дівчатам в принципі.
 • Сильно розвинуте почуття власництва.
  Хлопець не розуміє, що дівчина має право мати на особисте життя, друзів, спілкування без його присутності.
 • Необхідність емоційної розрядки
  У чоловіка накопичилася злість, претензії до партнерки. Він виливає їх за допомогою скандалів, сварок, приводом для яких стає ревнощі.
 • Боїться втратити повагу серед друзів, колег, в сім’ї.
  Якщо жінка знайде більш успішного чоловіка, піде до нього або стане його коханкою, імідж мачо впаде.

Необгрунтована ревнощі отруює життя не тільки жінці, але і чоловікові. З цим почуттям потрібно боротися, викорінювати його якомога раніше, щоб підозрілість не стала звичкою.

Про причини ревнощів розповідає психолог Аннета Орлова:

Як ревнощі руйнує стосунки

Маніакальна ревнощі до партнера – це яскравий прояв егоїзму. Витримати такий натиск від улюбленого дуже складно, особливо, якщо у хлопця буйна фантазія, для скандалу вистачає найменшого приводу.

Дівчина відвернулася від хлопця

Якщо не боротися з почуттям ревнощів, відносини швидко зруйнуються з наступних причин:

 • Настане розчарування.
  Зустрічатися патологічним ревнивцем не захоче ні одна дівчина. Щоб позбутися від постійного контролю, вона буде наполягати на розлучення.
 • З відносин піде любов.
  Закохана дівчинка дивиться на обранця як на ідеал. Але необгрунтовані звинувачення, фантазії чоловіки спонукають дівчат на думку, що інші хлопці дійсно краще, цікавіше. Вона захоче закохатися в іншого або повернутися до колишнього.
 • Зрада.
  Ревнивий чоловік сам провокує зраду. Змучена підозрами дівчина піде на цей крок, щоб розлучитися з хлопцем або дійсно закохатися в іншого.
 • Страждають діти.
  У сім’ях, де тато шалено ревнує маму до минулого, друзям, колегам по роботі, панує хаос. Діти стають свідками скандалів, сварок, навіть бійок. У них формуються комплекси, фобії. Психологи зауважують, що ревнивці-чоловіки виростали в сім’ях, де чоловік не довіряв дружині, підозрював її в зрадах. А в майбутньому хлопчик скопіював поведінку батька.

Багато людей, чоловіки і жінки, плутають любов і ревнощі. Вважають, що постійний контроль партнера і підозрілість – це самі явні прояви любові. Це велика помилка.

Як впоратися з ревнощами

Якщо підозрілість переходить в безумство, вам потрібно терміново задуматися про те, щоб перестати ревнувати і накручувати себе. Постарайтеся зрозуміти, що кохана не ваша власність. Вона має право спілкуватися з іншими людьми, посміхатися симпатичним хлопчикам при розмові, ходити з подругами в кіно і клуби без вас.

Хлопець кричить на дівчину

Якщо справжніх приводів для підозр немає, а ревнощі носить патологічний характер, хлопцеві потрібно провести над собою серйозну роботу. Виправити ситуацію допоможуть наступні ефективні заходи:

 • Відверта розмова з коханою.
  Поговоріть в спокійній обстановці. Не звинувачуйте улюблену і не пред’являйте претензій. Відверто зізнайтеся партнерці, що не влаштовує в стосунках, який поведінку вважаєте неприпустимим. Якщо дівчина дійсно любить вас, вона обов’язково прислухається і постарається не провокувати підозри.
 • Підвищення самооцінки.
  Займіться красою свого тіла, розвивайтеся духовно. Знайомтеся з іншими дівчатами, спілкуйтеся з ними на дружній хвилі. Коли зрозумієте, що є цікавою і самодостатньою особистістю, ревнощі перестане переслідувати вас по п’ятах.
 • Ставте своїм страхам ультиматуми.
  Боїтеся, що дівчина познайомиться в клубі з чоловіком краще вас, тому не відпускаєте улюблену нікуди одну? Зробіть над собою зусилля. Нехай партнерка сходить з подружками на вечірку. Чи не відсилайте його її дзвінками і смс, поки вона буде розважатися, чи не контролюйте кожен крок. Зрощує довіру в ваших стосунках.
 • Урізноманітніть побачення, своє життя.
  Робіть улюбленої сюрпризи, несподівані побачення, говорите дівчині компліменти. Партнерка буде в захваті від свого обранця, у вас підніметься самооцінка, а приводи для ревнощів пропадуть.
 • Відпочиньте.
  Знайдіть нове цікаве хобі, захоплення. Це може бути спорт, туризм, подорожі, навіть бізнес. Нове джерело задоволення відніме багато сил, часу на параною не залишиться.
 • Підвищуйте якість сексу.
  У ліжку будьте ласкавим, ніжним, зробіть секс. Якісна інтимне життя зміцнить відносини між коханцями.

Слідкуйте за своєю поведінкою. Можливо, дівчина фліртує з іншими хлопцями і спеціально викликає в вас почуття ревнощів, в помсту. Не допускайте зрад і провокацій зі свого боку.

Поради психолога

З точки зору психології, патологічна ревнощі – це потужне руйнівний почуття, якщо підозрілість перетворилася на манію. Уникнути розставання, якщо у відносинах немає довіри, практично нереально. Але можна впоратися з собою, змінити погляд на світ за допомогою порад психологів.

Фахівці з сімейних стосунків ставлять перед ревнивця три завдання:

 • Перестати ревнувати дівчину без серйозного приводу.
 • Перестати накручувати себе і фантазувати.
 • Почати довіряти дівчині.
 • Зайнятися собою.

Психотерапевт Олексій Шевцов розповідає про причини ревнощів і як перестати ревнувати:

Для терапії психологи використовують покрокову методику. Вона складається з наступних завдань:

 1. Хлопець повинен зізнатися собі, що ревнує необгрунтовано.
  Не потрібно шукати причини недовіри в дівчині. Усвідомлення свого неправоти – перший крок до позбавлення від параної.
 2. Аналіз власних емоцій.
  Хлопчик повинен зрозуміти, що він відчуває в момент нападу ревнощів. Гнів на партнерку, заздрість до інших хлопців, ненависть до світу, страз самотності або щось інше. Краще записати свої почуття на папір, зробити повний спектр емоцій в момент чергового скандалу. Коли ворог пізнаний, можна приступати до його ліквідації. Наступний етап психотерапії залежить від цього пункту цілком.
 3. Піднімайте самооцінку собі, якщо випробовуйте злість і заздрість.
  Причиною ревнощів стає не поведінка коханої, а ваша невпевненість в собі.
 4. Навчіться слухати партнерку.
  Замість сварки на тлі гніву і злості, використовуйте спокійний діалог.
 5. Чи не накручуйте себе.
  Фантазії – найзатятіші вороги ревнивця. Припиняйте погані думки в своїй голові, коли дівчина йде на зустріч з подругами або не відповіла на дзвінок.
 6. Найчастіше відпускайте улюблену від себе.
  Найкращий варіант самому виїхати на велику відстань від партнерки. Наприклад, рушайте у відпустку без неї. Не забороняйте в цей час зустрічатися з друзями, відвідувати клуби і кафе. Це складно, але так ви навчитеся довіряти партнерці.
 7. Найчастіше самі зустрічайтеся з людьми, до яких ревнуєте кохану.
  Налагодьте з ними контакт, більше спілкуйтеся в невимушеній обстановці. На таких зустрічах ви побачите, як веде себе дівчина і чоловік, який в ваших фантазіях є її коханцем. Напевно, всі сумніви швидко розвіються.

Звичайно, перед людиною, яка хоче позбутися від підозрілості у відносинах стоїть складне завдання. Але якщо хлопець задався питанням, як перестати ревнувати – це серйозний самостійний крок у саморозвитку. На думку психологів, саме усвідомлення свого негативного поведінки і бажання контролювати емоції призводить до успіху.

Психолог, тренер Дмитро Московцев вважає ревнощі негативної програмою, яка відбирає енергію людини і розповідає як від неї позбутися:

admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *