Облаштування мансарди: як правильно виконати?

Облаштування мансарди: як правильно виконати?

Незважаючи на свою французьку назву, мансарда стала дуже популярною у всьому світі. Полюбилася вона і жителям нашої неосяжної країни. І хоча сучасні заміські будинки мають житловою площею, достатньою для повноцінного проживання, обов’язковим їх елементом все частіше стає мансарда. Причому розглядають це приміщення не стільки як додатковий житловий простір, скільки як уособлення затишку і демонстрування власником будинку своєї романтичної натури.

Мансарда здатна забезпечити комфорт, і подарувати радість. Але для цього слід правильно її облаштувати. Ще коли будинок знаходиться на стадії проектування необхідно грамотно спланувати підпокрівельний простір, підібрати для нього освітлення, продумати інженерні системи і розробити системи тепло-і звукоізоляції: за допомогою можна звернутися до професіоналів https://vashamansarda.com/room_types/living-room/. Все це можна буде спробувати зробити і самостійно, тільки якщо спочатку розібравшись з призначенням мансарди.

Затишна спальня на мансарді: дизайн та ідея спеціалістів https://vashamansarda.com/
Затишна спальня на мансарді: дизайн та ідея спеціалістів https://vashamansarda.com/

Планування мансарди

Мансарда зазвичай розглядається як тепле і затишне містечко, в якому можна спокійно посидіти, відпочити або попрацювати. З огляду на це, планування її необхідно робити функціональної, зручною і практичною.

Використовуватися мансарда може як кімната для підлітка, в якій він може робити уроки, запрошувати друзів або слухати музику, як ванна кімната, де можна насолоджуватися купанням в «повітряної» пінці, або як гардеробна, що служить для зберігання одягу домочадців. Якщо це буде другий варіант, то доведеться облаштувати в ній водопровід і каналізацію.

Зверніть увагу! Навіть якщо стеля в мансарді доходить до самої підлоги, можна розмістити під покрівельними скатами ящики і полиці. Там, де можна стояти в повний зріст, доцільно буде розмістити шафу для зберігання одягу.

Дизайн сучасної мансарди
Дизайн сучасної мансарди

Опалення

Щоб мансарда була теплим приміщенням, слід облаштувати в ній опалення. Це не дуже складно зробити, так як обсяг робіт буде приблизно такий же, як і на звичайному поверсі будинку.

Для опалення мансарди необхідно придбати котел достатньої потужності. Якщо система для своєї роботи вимагає циркуляційного насоса, то підбирати слід такий пристрій, який за своїми характеристиками буде підходити під параметри котла і встановлюється системи.
Якщо мансарда буде підключатися до загальнобудинкової системи опалення, то доведеться заново відрегулювати цю систему.

Зовнішній вигляд будинку з мансардою
Зовнішній вигляд будинку з мансардою

Можна, звичайно, спорудити в мансарді камін. Але в цьому випадку варто приготуватися до того, що доведеться витрачати багато сил і часу на регулярне носіння дров і винос золи. Доведеться також забезпечити більш ретельний догляд підлогового покриття і додаткове посилення перекриття, що, природно, спричинить за собою додаткові витрати на наймання фахівців і закупівлю матеріалів.

Інженерні системи

Якщо мансарда буде виступати в якості ванної або кухні, то доведеться обладнати її всіма необхідними інженерними системами — водопроводом і каналізацією. При підключенні до каналізаційного стояка не повинно виникнути проблем, так як при проектуванні будинку він зазвичай виводиться на дах через мансарду.

Для забезпечення водопостачання в мансарді слід грамотно розрахувати те, де буде розміщуватися відповідна система. Якщо під мансардою, тобто на нижньому поверсі будинку вже є кухня або ванна, то наявного напору води повинно вистачити для потреб цього приміщення.

Облаштування в мансарді всіх інженерних систем дозволить створити в ній не тільки повноцінний сантехнічний вузол, але і зручну їдальню.

Вітальня на мансардному поверсі(відео)

admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *