Вирощування гарбуза: сільськогосподарські тонкощі

Вирощування гарбуза: сільськогосподарські тонкощі

Вирощування гарбуза здається простим. Цей овоч можна вирощувати з насіння, які безпосередньо сіються у відкритий грунт або з розсади. Гарбуз не чутлива до певних умов і плодоносить як на легких, так і на важких грунтах з регульованими водно-повітряними режимом. Проте, існує ряд правил, яких необхідно дотримуватися, щоб отримати задовільний урожай. В першу чергу купувати гарбузове насіння потрібно у перевірених продавців, які можуть надати вам якісний посадковий матеріал.

Умови вирощування-ключ до отримання високих врожаїв задовільної якості

На зростання врожаю гарбуза і якість плодів істотно впливають:

  • грунтові умови,
  • температура,
  • наявність води,
  • догляд за рослиною.

Зверніть увагу! Гарбуз – це рослина теплолюбна і чутлива до низьких температур. Для осіннього збору насіння висівають в середині травня. У холодних районах вирощують гарбуз з розсади, виробництво якої може початися з початку квітня. Період виробництва розсади триває близько 30 днів. Оптимальна температура для росту сіянців 25 °C, а мінімальна 8 °C. молоді рослини чутливі до періодичних перепадів температури, щоб їх захистити застосовується агроволокно.

Біле агроволокно знімається, коли рослини почнуть цвісти (через 40-60 днів після посіву). Грунт, призначена для вирощування гарбуза, повинна бути родючою і проникною, багатою гумусом. Якість посадкового матеріалу має важливе значення.

Якісне гарбузове насіння
Якісне гарбузове насіння

Догляд за гарбузом

Грунт слід рихлити і систематично прополювати. Обов’язковою умовою отримання високих врожаїв хорошої якості крім вибору підходящої території є також рясне зрошення в фазі цвітіння і зав’язування плодів. Брак води робить гарбуза менше. Запліднення гарбуза слід проводити двічі. Перший раз після появи плодових зачатків, другий раз в період вегетації з багатокомпонентними добривами.

Благотворний вплив на розмір і якість врожаю надає зрізка молодих рослин, що мають повністю утворений основний втечу. В результаті зрізу рослини швидше виробляють плодоносні бічні пагони.

Великі гарбузі на городі: врожай 2020 року
Великі гарбузі на городі: врожай 2020 року

Урожай гарбуза збирають восени, коли плоди повністю дозріють. Плоди, зібрані у фазі повної сукупної зрілості, містять найбільшу кількість цукрів. Дуже важливим питанням є збір гарбуза до настання заморозків. Заморожені плоди не підходять для зберігання. Середній урожай гарбуза становить 50-60 тонн з гектара. Гарбузи слід зберігати при температурі 5-10 °C і вологості повітря 70-80 відсотків.

admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *